Sprzedaż opon

Oferujemy Państwu możliwość zakupu opon w atrakcyjnych cenach. Możemy je wysłać na wskazany przez Państwa adres, jak również dokonać wymiany i usługi przechowania w naszym serwisie. Prosimy o zapoznanie się z naszą ofertą.
Zobacz Cennik Usług

 

e-mail: opony@oponywilanow.pl lub 602 22 57 33

 

JAK CZYTAĆ OZNACZENIA OPON?

 

205

Szerokość opony 205 mm

55

wskaźnik profilu w %(wysokość / szerokość]

R16

opona radialna o średnicy 16 cali

91

maksymalne obciążenie opony - 615kg

W

indeks prędkości - maksymalna prędkość

 

POZNAJ ETYKIETOWANIE OPON

 

 

Lewa część etykiety informuje o oddziaływaniu opony na zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla (CO2) do atmosfery.

20% zużycia paliwa przez samochód zależy bezpośrednio od oporów toczenia opony. Im mniejsze opory, tym mniejsze zużycie paliwa i niższa emisja CO2.

Wartość oporów toczenia, zmierzona na symulatorze, decyduje o klasyfikacji opony w skali od A do G: klient zapłaci mniej za paliwo, jeżdżąc samochodem z oponami klasy A, których opory toczenia są niskie w stosunku do opony klasy G.

Dzięki oponom klasy A zużycie paliwa zmniejszy się o około 0,5 l/100 km, czyli około 80 l paliwa na rok, przy rocznym przebiegu rzędu 15 000 km.

Zysk dla portfela: ponad 120 € w przypadku samochodu z silnikiem benzynowym (zakładając, że cena paliwa wynosi 1,55 € za litr).

Ponadto korzystanie z opon klasy A zamiast G zmniejsza negatywny wpływ na środowisko: mniejsze zużycie paliwa powoduje spadek emisji CO2 o 12 gramów na kilometr, czyli o 180 ton rocznie!

 

Prawa część etykiety opisuje osiągi opony podczas hamowania na mokrej nawierzchni. Pomiary przeprowadzane są w warunkach określonych przez rozporządzenie unijne, obejmujących prędkość, rodzaj nawierzchni, ilość wody, temperaturę itp.)

Klasa podana na etykiecie (od A do F) ustalana jest przez porównanie osiągów testowanej opony z oponą wzorcową.

Pojazd osobowy z czterema oponami klasy A ma drogę hamowania awaryjnego 30% krótszą niż ten sam samochód z czterema oponami klasy G. Oznacza to różnicę 18 metrów w przypadku hamowania awaryjnego przy prędkości 80 km/h.

Uwaga! Wynik może być różny w zależności od samochodów i warunków jazdy.

 

Dolna część etykiety informuje o poziomie dźwięku wywoływanego przez opony na zewnątrz (na ulicy i na drodze) podczas kontaktu z nawierzchnią. Podana liczba wyraża poziom dźwięku w decybelach.

Po raz pierwszy w historii uwzględnia się, jak wpływa na środowisko hałas wydawany przez opony podczas jazdy. Uwaga! Ta informacja nie uwzględnia hałasu słyszanego przez kierowcę i pasażera wewnątrz samochodu.

CECHY OGÓLNE OGUMIENIA LATO/ZIMA/WIELOSEZONOWEGO

 

 

Opis/Cechy

Opony letnie są najbardziej wydajne w temperaturze powyżej 7°C.

Na ogół składają się z miękkiej mieszanki gumy, pozwalającej na uzyskanie wysokiej przyczepności i dobrego prowadzenia na suchych i mokrych nawierzchniach.

Niemniej jednak, mieszanka ta nie jest odpowiednim rozwiązaniem podczas jazdy w zimie, gdy temperatury spadają poniżej 7°C.

 

Opis/Cechy

Większa wydajność opon zimowych wraz ze spadkiem temperatury. Opony zimowe są wykonane ze specjalnej mieszanki o wysokiej zawartości krzemionki, zapewniającej lepszą kontrolę nad samochodem w niskich temperaturach i ułatwiającej ruszanie, zatrzymywanie się oraz wykonywanie skrętów, jeśli porównać je z oponami letnimi oraz całorocznymi.

 

Opis/Cechy

Opony całoroczne łączą cechy opon dostosowanych do warunków letnich i opon zimowych. Są dobrym rozwiązaniem w regionach o umiarkowanym klimacie w zimie (z lekkimi opadami śniegu i temperaturą rzadko spadającą poniżej 0°C).

Copyright ©2016 Wymiana opon Wilanów, All Rights Reserved.
Liczba odwiedzin: 234461